x

Havalı Naylon Ambalaj ve Naylon Airbox Nedir?

Havalı naylon üzerinde birbirinden bağımsız hava kanalları bulunan, kullanılacağı anda kolaylıkla şişirilebilen, kırılmalara karşı dayanıklı ambalaj malzemesidir.

Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Airbox, airpack ve airbed gibi isimlerle de adlandırılan ürünün isteğe özel ebatlarda üretilmesi mümkündür.

Havalı ambalaj malzemeleri genel olarak e ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç duyduğu materyallerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok ihtiyacımızı internet üzerinden temin edebilmemiz ambalaj malzemeleri çeşitliliğini arttırmıştır. Özellikle kırılabilecek eşya satışı yapan firmalar için havalı ambalaj poşetinin önemi büyüktür. Havalı naylon hava ile doldurulabilen kanalları sayesinde içindeki materyali sıkı tutma özelliğiyle zarar görme riskini ortadan kaldırır. 

Hava yastığı ambalaj çeşitlerinin ekonomik olması ambalaj giderlerinin alt düzeyde olmasını sağlar. Gönderim esnasında içindeki eşyayı güvende tutmak ve kırılma riskini sıfıra indirmek ancak havalı ambalaj poşeti ile mümkündür. Polipropilen malzemeden üretilmiş olması geri dönüştürülmesine olanak sağlayarak ekolojik anlamda fayda sağlar.

İstenilen herhangi bir nesneyi içine yerleştirdikten sonra basit bir şekilde şişirilebilmesi kullanım kolaylığı bakımından işlevseldir. Havalı ambalaj yastığında hava kanallarının birbirinden bağımsız olması risk içeren bir durumla karşılaşıldığında sadece tek bir kanalın inmesine neden olurken diğer hava kanalları içindeki nesneyi güvende tutmaya yeterlidir. 

İnternet üzerinden alışverişin yaygınlaşarak arttığı çağımızda kargo şirketleri siparişleri güvenle ulaştırmak için çokça ambalaj malzemesi kullanan işletmelerdendir.  Siparişin satıcıdan alıcıya uzanan yolculuğunda zarar görmeden taşınması havalı kargo poşeti kullanımı ile mümkündür. Havalı kargo poşeti içindeki nesnenin ne kadar mesafe kat ederse etsin olumsuz koşullardan etkilenmemesinin tek yoludur.

Kargo yolculuğu sırasında şirketlerin transfer merkezlerinde yapılan araç değişimlerinde paketlerin düşme, çarpma olasılığına karşılık hava kanallı kargo poşeti kullanmanın önemi büyüktür. Hava kanallı kargo poşeti hesaplı bir ürün olmasına rağmen müşteri memnuniyetini yukarılara taşıyarak kargo şirketinin tercih edilirliğine de fayda sağlar. Bu hususların yanı sıra havalı kargo ambalajı kullanımın hemen öncesi şişirilebildiği için ergonomiktir. Ürün şişirilmemiş haliyle fazla yer kaplamadığı için alan tasarrufuna olanak tanır.  

Havalı Naylon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havalı ambalaj malzemeleri alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlardan ilki kaliteli hammaddeden üretilmiş olmasıdır. Ürünün basınca dayanıklı ve uzun ömürlü olması kaliteli olması ile doğrudan alakalıdır.

Bir diğer husus ise ürün ebatlarındaki farklılıklardır. İhtiyaca uygun ürünü temin edebilmek için boyut incelemesi yapmak gerekli ve önemlidir. 

Elektronik eşyalar için torba şeklindeki küçük boy hava kanallı poşet tercih edilebilir. Koli içine sererek kullanmak için airbed olarak da adlandırılan ambalaj hava yastığı kullanılabilir. Balonlu hava yastığı kutu içine serildiğinde yerleştirilen nesnenin sallanmasını önler ve çarpma düşme gibi durumlarda hasar riskini ortadan kaldırır. Balonlu naylon hava yastığı çeşitleri isteğe özel ölçülerde de üretilebilen ambalaj malzemeleri olduğundan imal edilen eşyanın ebatlarına göre sipariş verilerek temin edilebilir. 

Cam eşya üretimi yapılan işletmeler balonlu naylon hava yastığı ambalaj malzemelerini sıkça kullanan işletmelerdir. İmal edilen eşyanın hassas olması havalı ambalaj kullanımını gerekli kılar. Örneğin havalı kavanoz ambalajı tercih ettiğimizde kavanozun boş ya da dolu olması farketmeksizin sağlıklı bir biçimde taşınması sağlanır. 

Havalı Naylon Fiyatları

Değişen ekonomimizle birlikte ambalaj ürünleri de fiyat farklılıkları göstermektedir. Üretildiği malzemenin nitelikli olması ve ebat çeşitliliği de fiyatlarla ilişkilidir. Toptan ambalaj malzemesi temin edilmesi ekonomik anlamda fayda sağlayan bir seçimdir. Ambalaj hava yastığı ürünleri ihtiyaç olduğunda geniş ürün yelpazesinden dilediğimiz ürünü seçebileceğimiz koliciabla web sitesi güvenli alışveriş avantajıyla her daim yanımızdadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.