x

Koli Nedir? En İyi Tek ve Çift Oluklu Koli Modelleri

Koli insanların seyahat ederken, taşınırken ya da sevdiklerine bir şeyler gönderirken kullandığı bir materyaldir. Eşyaları güvenli bir şekilde ve tek parça olarak taşımak açısından büyük önem taşır.

Toplam 77 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Her ihtiyaca uygun koli boyutları ve çeşitleri mevcuttur.

1800’lü yıllarda üretimine başlanan koli ürün yelpazesi genişleyerek ve farklı alanlarda kullanımı yaygınlaşarak günümüze kadar gelmiştir. Karton malzemeden üretilen kolinin kolay kullanım, pratik tasarım, hızlı üretim ve geri dönüşümünün kolay olması tercih edilmesinin en büyük sebebidir.

Ülkemizde üretimi günden güne artarak devam eden karton koli lojistik alanda birçok amaç için kullanıldığı gibi günlük hayatta da gereksinim duyduğumuz bir objedir.İhtiyaç duyduğumuz kaliteli koli çeşitlerini kolici abla markasından güvenle temin edebiliriz.

Koli Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatta dahi her an ihtiyaç duyulabilecek olan kolinin birçok çeşidi mevcuttur. İçine konulacak malzemenin ağırlığına, hassasiyetine, şekline göre tek oluklu koli ya da çift oluklu koli tercih edilebilir.

Tek oluklu karton koli iki tabaka karton arasına ondüle yapıştırılmasıyla elde edilen karton koli çeşididir. Hafif nesnelerde (giyim, meyve, sebze…) tercih edilir. Çift oluklu koli üç tabaka karton arasına iki ondüle yapıştırılmasıyla elde edilen karton koli çeşididir. Daha ağır nesnelerde tercih edilebilir.

Bunlardan farklı olarak taşınma kolisi, çeyiz kolisi, e-ticaret kolisi gibi çeşitler de mevcuttur. Aradığımız her özelliğe uygun ürünleri kolici abla web sitesinde bulabiliriz.

Taşınma Kolisi Nedir?

Taşınma kolisi bir yerden başka bir yere taşınırken en çok aranan koli çeşididir. Eşyalarımızı tek seferde ve güvenli bir şekilde taşıyabilmek için taşıma kolisine ihtiyaç duyarız. Kırılacak ya da küçük parçalı eşyaların zarar görmeden nakliye edilebilmesi için ev taşıma kolilerinin önemi büyüktür. Taşınmak için hazırlıklar başladığında eşyaları kategorize edip kutu kolilere yerleştirmek harcanacak enerji ve zaman bakımından da fayda sağlar.

Eşya taşıma kolisi seçiminde ebat önemlidir. Böylelikle taşınmak için koli kullanımı eşyaların zarar görmemesini, derli toplu bir şekilde gideceği yere ulaşmasını kolaylaştırır.Ayrıca taşındıktan sonra türlerine göre ev taşıma kolilerine ayrılmış eşyalar yerleştirirken de herhangi bir karışıklığa neden olmaz.Kolilere yerleştirdiğimiz çeşitli eşyaları kategorize ettiğimiz gibi kolinin istiflenebilecek bir obje olmasının avantajıyla farklı türde eşyaları bir arada depolayabiliriz.Koli bu anlamda bizlere yer tasarrufu da sağlayacaktır. 

Taşınma kolisine ihtiyacımız olduğunda müşteri memnuniyetini işletmesine ilke edinmiş kolici abla geniş ürün yelpazesiyle her daim kullanıcının yanındadır.

Çeyiz Kolisi Nedir?

Çeyiz kolisi evlilik hazırlığı içerisinde olan insanların ihtiyaç duyduğu koli çeşididir. Farklı ebat, renk ve isme özel alternatifleri bulunur. Aradığınız her çeşit ve ebatta çeyiz kolisi kolici abla web sitesinde mevcuttur.

E-ticaret Kolisi Nedir?

E-ticaret kolisi elektronik ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin kullandığı koli çeşididir. İnternet üzerinden satış yapan firmaların ürünlerini güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırmaları konusunda e-ticaret kolisinin önemi büyüktür.

Satıcıdan alıcıya ulaşacak ürünün kargo veya kurye sürecinde zarar görmemesi e-ticaret kolisiyle mümkündür. İşletmenin sattığı ürünün ağırlığına ya da boyutuna göre büyük koli tercih edilebilir. Kırılacak, hassas ürün satışı yapan firmalar koli kutudan faydalanabilir. E-ticaret kolisi logo ve markayla kişiselleştirilebilir.

Kullanım alanına göre seçilecek e-ticaret kolisinin yüksek kaliteli olması uzun yolculuklara dayanıklı olacağı anlamına gelir. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmeler e-ticaret kolisi seçiminde kolinin ekonomik, kaliteli ve çevre açısından geri dönüştürülebilir malzemeden üretildiğinden emin olmalıdır. Bu hususlar göz önüne alındığında koliciabla.com aradığımız bütün nitelikleri aynı üründe toplayarak tüketiciye kolaylık sağlar.

Koli Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koli satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi koli kartonunun kalitesidir. Satın alınacak koli tek oluklu ya da çift oluklu seçilecekse bile desisine göre karar verilebilir. Diğer bir husus ise kolinin ebat seçimidir. Gerek çeyiz kolisi, gerek ev taşıma kolisi, gerekse de e-ticaret kolisi satın alınırken doğru boyutun ve kalitenin seçilmesi kolinin içine konulacak ürünün güvenliği ve sağlıklı bir şekilde taşınması bakımından önemlidir.

Koli bütün bu amaçlarının dışında ev, ofis ve başka alanlarda sık kullanmadığımız eşyaları derli toplu tutmak için de ihtiyaç duyduğumuz bir materyaldir. Büyüyen çocuklarımızın oyuncaklarını, artık okumadığımız kitapları, ihtiyaç fazlası mutfak eşyalarımızı ve akla gelebilecek birçok şeyi saklamak için yine koliye gereksinim duyarız. Dolayısıyla koli kalitesiyle zamana da meydan okumalıdır. Kaliteli koli satın alırken tercih edeceğimiz adres kolici abla olmalıdır.

Koli Fiyatları

Koli ile alakalı değindiğimiz konular sonrasında akla gelebilecek diğer bir husus karton koli fiyatlarıdır. Kolinin hem kaliteli hem ekonomik olması alıcı için avantaj sağlayacaktır. Bu durumda toptan koli fiyatlarına bakarak toptan koli tercih edebiliriz. Karton koli toptan alımlarda perakende alıma kıyasla alıcı açısından daha uygundur.Koli fiyatları ebatlarına, taşıma kapasitesine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilir.

Taşınırken, ofis değişikliği yaparken, evlenirken ve daha birçok durumda boş koli, çeyiz kolisi ve ucuz koli arayışına girebiliriz. Ucuz koli edinmek istediğimizde kolinin aynı zamanda ihtiyacımızı karşıladığından ve kaliteli olduğundan emin olmalıyız.

Karton kutu fiyatlarını, boş koli fiyatlarını, çeyiz kolisi fiyatlarını araştırırken ürünlerin boyutlarına göre karar vermemiz gerekir. Aradığımız birçok özellikte ürünü uygun fiyatlarla koliciabla.com’dan sipariş verebiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.