x

Balonlu Naylon Çeşitleri ve Fiyatları

Balonlu naylon polietilen ya da polipropilen hammaddeden imal edilen, hava kabarcıkları için tasarlanmış kanalları bulunan ambalaj malzemesidir 

Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
1 2

Ambalaj alanında çok büyük öneme sahip olan balonlu naylon birçok sektörün paketleme malzemesi olarak kullandığı materyaldir. İçi hava dolu kabarcıkları sayesinde sarıldığı her türlü nesneyi darbe, düşme, çarpma ve kırılma gibi olumsuz etkenlerden koruyan baloncuklu naylon sarıldığı nesneyi güvende tutar. Günlük hayatta da birçok alanda karşımıza çıkan ürün patpat naylon adıyla da bilinir. Pat pat naylon çoğunlukla ev, ofis ya da işyeri değişikliği yapılırken beyaz eşya ve mobilya gibi eşyaların yanı sıra kırılacak her türlü nesneye sarılarak hasar riskini minimuma indirir. Eşya sarmak için pat pat kullanmak nakliye etme esnasında eşyaların taşındığı araçta olduklarında da zarar görmesinin önüne geçer.

Pıt pıt naylon taşınma gibi zahmetli durumlarda paketleme işlemini kolay hale getirerek iş yükünü hafifletir. Balonlu ambalaj naylonu tasarımında bulunan hava kabarcıkları dolayısı ile bir nevi hava yastığı görevi görmektedir. Naylon pat patın imal edilmesinde kullanılan polietilen ve polipropilen malzemelerin en önemli özelliği dış etkenlere karşı dayanıklılık göstermesidir. Naylon patpatın antistatik özelliği ile en hassas elektronik ürünler dahi kolayca paket yapılıp uzun süre bu paket içinde muhafaza edilebilir. Patpat ambalaj malzemeleri büyük boyuttaki eşyaların sarılmasının dışında cam ve porselen mutfak eşyaları gibi kırılgan yapıdaki eşyaları paketlemek için de kullanılır. Bu türde eşyaların aynı kutu ya da koli içinde taşınması halinde dolgu malzemesi şeklinde balonlu patpat kullanılması birçok parça ürünün tek seferde taşınmasına olanak tanır. Hemen hemen her evde bulunan aksesuar ve ev aydınlatma materyallerinin de en sağlıklı şekilde bir yerden başka bir yere taşınması ancak balonlu pat pat ile mümkündür. 

Balonlu ambalaj üretim yapan işletmelerde de çokça tercih edilen ambalaj malzemelerindendir. İmal edilen nesnelerin sevkiyatı sırasında pıtpıt poşet kullanımı oldukça yaygındır. Patpat poşet ambalaj malzemeleri depolanacak nesnelerde ısı, nem ve toz izolasyonu sağladığından saklanacak nesnenin uzun ömürlü olmasına ve gönül rahatlığı ile saklanmasına destek olur. İlerleyen teknoloji ile birlikte e ticaret alışverişinin çoğalarak artması üretim yapıp internet üzerinden satışa sunan işletmelerin sıklıkla balonlu poşet kullanarak paketleme yaptığı görülür. Ambalaj naylonu balonlu olduğunda kargo ya da kurye vasıtası ile taşınan paketlerin transfer merkezlerindeki araç değişimleri ve ulaştırılması sırasında hasar almasına engel olur. 

Balonlu Naylon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balonlu naylon üreticileri her ihtiyaca uygun çeşitte ve nitelikte ürünü üreterek tüketicilerin beğenisine sunmuştur. Pat pat ambalaj naylonu temin etme aşamasına gelindiğinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Sarmak istediğimiz nesnenin hassasiyet seviyesine göre ince ya da kalın pat pat naylon seçimi yapılabilir. Daha büyük hacme sahip nesnelerde büyük balonlu naylon incelemesi yapılarak ihtiyaca uygun ürün alımı yapılabilir. Üretim yapılan işletmelerde daha fazla ambalaj malzemesi kullanıldığından 100 metre patpat uzunluk alternatifinde ürün tercih edilebilir. Pat pat naylon 100 metre uzunluğundaki ürünler ambalaj işlerinin yoğun olduğu işletmeler için idealdir.

Daha az sıklıkta paketleme yapan firmalar içinse 50 metre patpat uzunluğunda ürünler mevcuttur. Metre bazında satışı gerçekleştirilen ambalaj ürünleri patpat rulo adıyla araştırılarak incelemesi yapılabilir. Rulo pat pat paketleme malzemeleri standarta uygun ölçüler dışında istenilen ölçülerde temin edilebilir. Pıtpıtlı poşet alırken yüksek kalite hammaddeden imal edilmiş olması dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Nitelik olarak düşük kalitede hava kabarcıklı naylon seçimi beklenen ve istenen performansı sergileyemez. Geri dönüştürülebilir malzemeden imal edilmiş balonlu naylon poşet seçmek çevre sağlığını olumlu etkileyerek ekolojik anlamda fayda sağlar. Bahsettiğimiz hususlar sonrasında geniş ürün yelpazesinden ihtiyaca en uygun balonlu naylon patpat ürünlerini kolici abla web sitesinden temin etmek ambalaj alışverişinin en akılcı  yoludur. 

Balonlu Naylon Fiyatları 

Balonlu naylon  fiyatları artan ambalaj çeşitliliği doğrultusunda farklılıklar gösterebilir. İmal edildiği malzemenin kalitesi de pat pat naylon fiyatları ile doğrudan ilgilidir. Pat pat naylon fiyatı az maliyetli bir materyal olmasından dolayı diğer ambalaj ürünlerine göre daha hesaplıdır. Tasarımları itibari ile çeşitlenen pat pat naylon alternatifleri hangi amaca göre kullanılacağı belirlenerek alındığında fiyat hesaplaması yapılabilir. Toptan alım yapmak patpat poşet fiyatlarını daha alt seviyede tutarken daha fazla ürüne uygun fiyatlar ile sahip olunmasına imkan tanır. 

Kalın ya da ince balonlu ambalaj naylonu seçmek fiyat farkları ortaya çıkarabilir. Kalın pat pat naylon ürünleri ince olan seçeneklere göre daha yüksek fiyatta satışa sunulmaktadır. Zira kalın balonlu naylon çeşitleri yüksek mukavemet gösteren ambalaj malzemeleridir. Balonlu naylon pat pat materyallerinin çok fazla kullanıldığı mobilya sektörü gibi alanlarda ürünün uyguna temin edilmesi bütçeye katkı sağlayarak tasarruf etmeye olanak tanır. Fiyat farklılıklarına sebep olan diğer bir etken ise metre bazında satışı gerçekleştirilen ürünlerin uzunluk çeşitleridir. Pat pat naylon 100 metre uzunluğundaki modeller daha yüksek fiyata sahip olmasına karşın daha fazla ürün almanın avantajını sağlar. Değindiğimiz hususları inceleyerek pat pat naylon temin etmek doğru ürünü almak açısından önemlidir. Pıt pıt naylon fiyatlarının uygun fakat ürünlerin yüksek kalitede olduğu koliciabla web adresini ziyaret etmek hesaplı alışverişin tek yoludur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.