x

Doypack Ambalaj Nedir?

Doypack nedir sorusuna cevap olarak günümüzde artan gıda çeşitliliği ile birlikte gıda ambalajları çok seçenekli bir hal alarak her alanda ihtiyacı karşılayabilecek ürünlerin üretimi çoğalmıştır diyebiliriz.

Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Her türlü yiyeceğe özel olarak imal edilebilen paketleme malzemesi alternatiflerinden biri de doypack ambalaj çeşididir. 

1960’lı yıllarda Fransız mucit Louis Doyen tarafından icat edilen doypack adını mucidin soyadından alarak ve gelişerek günümüze kadar gelmiş olup çokça kullanılan bir paketleme malzemesidir. Dik durmak üzere tasarlanmış olması içine sıvı gıda dahi konulmasına olanak sağlar.

Doypak ambalajlar işlevsel ambalaj malzemeleri olduklarından dolayı gıda üretimi yapan işletmelerin vazgeçilmez ürünü haline gelmiştir. Hazır doypack ambalaj çeşitleri geniş ürün yelpazesine sahip materyallerdir. Gerek işletmeler için gerekse günlük hayatta kullanmak üzere doypack ihtiyacı duyulduğunda bu ambalaj malzemesinin çeşitlerine bakarak temin etmek gerekli ve önemlidir. 

Doypack Ambalaj Çeşitleri Nelerdir?

Doypack ambalaj üreticileri kullanım alanı fark etmeksizin her ihtiyaca uygun ürünü tasarlayıp üreterek tüketicinin hizmetine sunmuştur. Bu paketleme malzemelerinden uygun ürünü seçmek için model çeşitlerini incelemek gerekir. 

Genellikle kraft malzemeden üretildiği için kraft doypack adıyla karşımıza çıkan ürün gıdaya uygun yapıda olup insan sağlığını olumsuz etkilemez. Doypack kraft ambalaj geri dönüştürülebilir malzeme kullanılarak imal edildiğinden dolayı ekolojik olarak çevre dostu ürünlerdendir. Tasarım itibariyle kilitli olması tekrar tekrar kullanılmasına imkan sağlar iken içindeki gıdanın koku ve nem yüzünden tadının bozulmasına izin vermez.

Doypack kilitli poşet tercih etmek yiyeceğin taze kalmasına ve uzun süre tazeliğini korumasına yardımcıdır. Kraft kilitli poşet kullanılması yiyeceklerin bozulmasının önüne geçilerek tasarruf etmeye destek sağlar. Kilitli kese kağıdı adıyla da karşımıza çıkan gıda ambalaj malzemesi birçok gıda çeşidini paketlemek için rahatlıkla kullanılabilir. Kolay kullanım özelliğine sahip olması bakımından kilitli kraft poşet tercih listesinde üst sıralarda yer alır.

Kraft doypack ambalaj seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ebat seçenekleridir. İçine konulacak ürün gramajına uygun boyutta kilitli doypack seçimi yapmak yerinde olacaktır. Büyük boyutta ürünlerden ihtiyaca uygun olanı seçebileceğimiz gibi mini doypack çeşitlerinin de mevcut olduğunu bilmek gerekir. Doypack torba şeklinde ve dik durabilen tasarımla üretildiğinden her türlü gıda içine kolaylıkla doldurulabilir. 

Kraft kilitli ambalaj çeşitlerinin işletmelere özel imal edilebilen çeşitleri de mevcuttur. Baskılı doypack tercih edilmesi marka ve logonun ambalaj üzerinde yer alması nedeniyle markanın tanınırlığını arttırarak tüketicinin markayı tercih etmesinde önemli rol oynar. Ürün genellikle kraft kağıdın kahverengi olmasından dolayı bu renkte üretilir. Bunun dışında beyaz doypack alternatifi de bulunmaktadır. 

Birçok gıdanın paketlenmesinde kullanılan ve işlevselliğinden dolayı sıklıkla tercih edilen ürünün genellikle doypack kahve ambalajı olarak karşımıza çıkar. Kilitli olarak dizayn edilmiş olması kuruyemiş, baharat, kahve kreması gibi gıdaların kullanıldıktan sonra bozulmadan saklanmasına olanak tanır.

Kraft pencereli doypack modelleri içinde hangi gıda çeşidinin olduğunun paketi açmadan görülmesine imkan sağladığı için kolay kullanımı mümkün kılar. Pencereli kilitli kese kağıdı adıyla da bilinen ürün işletmelerin çoğunlukla tercih ettiği türdendir. Pencereli kraft doypack tüketici üzerinde görsel anlamda olumlu etkiler yaratarak tüketimi destekler.

Pencereli doypack alternatiflerini incelerken pencere ebatlarına göre seçim yapılabilir. Geniş pencereli kraft poşet modelleri içindeki yiyeceğin daha fazla görünmesini sağlar. Dar pencereli kraft kilitli doypack ise penceresi küçük olduğundan üzerine marka ve logo basılmasını mümkün kılar.

Kraft pencereli kilitli poşet pencere ebatlarına göre kategorize edilerek her ihtiyaca uygun ürün üretimi yapılmaktadır. Pencereli kraft incelemesi yaparken bu hususları göz önünde bulundurmak fayda sağlar. 

Doypack Ambalaj Fiyatları

Doypack ambalaj fiyatları üretimde teknolojinin ilerlemesi ve alternatiflerin çoğalması ile birlikte farklılıklar göstermektedir. İmal edildiği kağıdın kalitesi, ebat çeşitliliği ve ürünün gıdaya uygunluğu doypack poşet fiyatları ile doğrudan ilgilidir. 

Doypack fiyat araştırması yapmaya başladığımızda geniş ürün yelpazesinden doğru ürünü seçerek alım yapmak gerekir. Pencereli kağıt doypack modelleri penceresiz ürünlere göre değişiklik gösterebilir. Toptan alım yapıldığında daha ekonomik olması tasarruf etmeye olanak tanır.

Bahsettiğimiz doypak ambalaj kriterleri sonrasında birçok çeşit bulunan ve hesaplı alışveriş imkanı sağlayan koliciabla web sitesinden alışveriş yapmak güvenli alışverişin en doğru yoludur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.