x

Gıda Kutusu Nedir?

Gıda kutusu yiyecekler için özel olarak üretilen, yiyeceklerin paketlenip gönderilmesi ve servis edilmesi esnasında kullanılan kutu türüdür.

Toplam 24 ürün görüntüleniyor.
1 2

Günümüzde artan iş yükü ile birlikte girdiğimiz hazır yemek arayışında birçok restorana giderek ya da bu işletmelerden sipariş vererek yemek ihtiyacımızı karşılarız. Tam da böyle zamanlarda özellikle fast food yemek tercihlerimizde işletmelerin kullandığı gıda kutusu çeşitleri ile karşılaşırız. Bu kutular genellikle pizza, lahmacun, hamburger, patates, kebap gibi yemekler tercih ettiğimizde karşımıza çıksa da pastane ve tatlıcılar içinde rolü büyüktür.

Yemek ambalaj kutuları yiyeceğin lezzetinin bozulmadan, olumsuz hava koşullarından etkilenmeden bize ulaşması bakımından önemlidir. Aynı zamanda yemeğin toz, tüy gibi etkenlerden korunması da hijyen ve sağlık açısından olmazsa olmaz bir kriterdir. 

 

Gıda Kutusu Çeşitleri

Yiyecek paketleme malzemeleri çoğunlukla kartondan üretildiği gibi köpük ve kraft malzeme ile yapılmış çeşitleri de mevcuttur. Bu ambalaj çeşitlerinin hepsi gıdaya uygun olmakla birlikte aynı zamanda çevre dostu, geri dönüştürülebilir malzemelerdir. 

İmal edildiği malzemenin farklılığı dışında ebat çeşitlerine de bakılarak uygun ürün seçilmelidir. Örneğin pizza kutusunun üç farklı boyutu varken lahmacun kutusunun içine konulacak lahmacun adedine göre büyük ve küçük çeşitleri karşımıza çıkmaktadır. Hamburger söz konusu olduğunda ise hamburgerin ebatına göre gıda kutusu seçimi yapılabilir. Karton gıda kutuları işletmelerin ilk tercihi olmakla birlikte fonksiyonel şekliyle içindeki yiyeceğin şeklinin bozulmasına ve nemden etkilenmesine engel olur. 

Kraft malzemeden üretilmiş gıda paketleme ürünleri genellikle torba şeklindedir. Kuruyemiş ve kuru meyve gibi taneli yiyecekleri paketlemek için tercih edilen kraft torbalar kilitli gıda kutusu yapısıyla da paketin birçok defa kullanılmasını sağlar. İçindeki besinin tazeliğini koruyarak uzun ömürlü olmasına da yardımcıdır. Kraft yiyecek paketleme malzemeleri pencereli olması dolayısıyla içindeki yiyeceğin görünebilmesine olanak tanır. Bu sayede görsel anlamda göze hitap ederek tüketimi arttırır. 

İşletme ya da firmaların marka ve logolarının yer aldığı baskılı gıda ambalaj kutusu seçenekleri görselliği olumlu yönde etkileyerek tüketicinin markayı tercih etmesinde büyük önem taşır. Ayrıca markanın akılda kalmasını sağlayarak tüketimin çoğalmasını destekler.

Bahsettiğimiz kriterleri taşıyan, aradığımız tüm niteliklerdeki ürünleri kolici abla web adresinden bulabilir, güvenli alışveriş avantajıyla temin edebiliriz.

 

Gıda Kutusu Seçimi ve Fiyatları

Gıda paketleme ürünleri seçerken doğru ve sağlıklı malzemeden üretilmiş olmasına ve gıdaya uygunluğuna bakarak seçim yapılmalıdır. Bir diğer kriterimiz ise doğru ebatı seçmektir. Günümüzde yemek çeşitliliği arttığından kutu üretimi de geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Uygun boyutta kutuyu seçmek yiyeceğin doğru servis edilmesinin dışında eve siparişlerde gideceği yere herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadan ulaşmasını sağlar. Bunların dışında seçeceğimiz ürünün çevre dostu malzemeden üretilmesi geri dönüşüme katkı sağlamaktadır.

 

Gıda kutusu fiyatları kutunun imal edildiği malzemeye, ebat çeşitlerine ve baskılı ya da baskısız olmasına göre farklılıklar gösterebilir. Ürünün kaliteli olması fiyatı ile doğrudan ilişkilidir. Aynı zamanda gıda kutu ambalaj çeşitleri temin ederken ürünün gıdaya uygunluğuna dikkat ederek seçim yapmak önemlidir. 

Restoran ve işletmelerin misafirlerine en iyi hizmeti verirken aynı zamanda tasarruf edebilmeleri de gerekir. Bu durumda gıda kutusu alımlarında toptan alışveriş seçeneğini göz önünde bulundurmaları işletmenin ekonomisini de olumlu yönde etkiler. Toptan alım yapmak bütçe dostu olmakla birlikte markanın stok kontrolünü de kolaylaştırır. Değindiğimiz bütün kriterleri göz önüne alarak Kolici abla web sitesinden toptan ya da perakende alışveriş yapabilir, istediğimiz kalite ve ebat çeşitlerine uygun fiyatlarla güvenle ulaşım sağlayabiliriz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.