x

Strafor Kutu Çeşitleri Nelerdir?

Strafor genleştirilmiş polistren petrolden elde edilen beyaz polistren taneciklerin hava ile doldurulması ve birbirine yapıştırılması ile meydana gelen izolasyon malzemesidir.

Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Levha şeklinde üretilen malzemenin belli ölçülerde kesilip yapıştırılması ile strafor kutu oluşur. Taneciklerin şişirilmesi ile oluşan straforun yüzde 98’i havadan meydana gelir. Görünüm olarak köpüğe benzemesinden dolayı köpük kutu adıyla da karşımıza çıkar. 

Strafor köpük kutu gelişen teknoloji ile birlikte makineler vasıtasıyla üretilmektedir. Köpük kutu imalatı yapan firmalar makineler ile üretim yaptığından kolaylıkla ve hızlıca temin edilebilen ürünler arasında üst sıralarda yer alır. Strafor köpük kutu imalatı el değmeden, steril ortamlarda gerçekleştiği için insan sağlığına olumsuz etkileri yoktur. Strafor kutu imalatı soğuk zincir ile alakası olan işletmeler için büyük önem arz eder. 

Strafor ambalaj ürünleri birçok alanda kullanıma uygun olduklarından çokça tercih edilen ürünlerdir. Köpük strafor kutunun hangi alanda kullanılacağına göre inceleme yapılarak temin edilmesi gereklidir. Strafor ambalaj malzemeleri soğuk kalması gereken nesneler için yalıtım görevi gördüğünden nesnenin ısıyla temasının önüne geçilmesinin tek yoludur.

Strafor köpük ambalaj malzemeleri yalıtım dışında basınca dayanıklı olduklarından sağlam materyallerdir. Nesnenin taşınması sırasında kutu strafor olduğu zaman darbelere karşı korunması da  muhtemeldir. Bu kadar işlevsel olmasının yanı sıra çeşitlilik bakımından zengin kategoriye sahip bir üründür. Strafor kutu alımı yapmak istediğimizde doğru ürünü seçebilmek için ürün analizi yapmak gerekli ve önemlidir.

Strafor Kutu Çeşitleri Nelerdir?

Köpük kutu içine konulan nesnenin ısı izolasyonu görevini üstlendiğinden genellikle gıda sektöründe tercih edilir. Hava ile teması sonrası kolay bozulabilen ya da görsel olarak deformasyona uğrayabilen gıdalar için köpük saklama kutusu olmazsa olmaz ürünlerdendir. Strafor köpük saklama kabı kullanılması gıda işletmelerinin işleyerek hazırladığı yiyecekleri sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırmalarını mümkün kılar. 

Et, tavuk ve balık gibi yiyeceklerin ısı ve sıcak hava koşullarına maruz kalmaları durumunda hızlıca bakteri üretmeye başlaması söz konusu olduğundan strafor balık kutusu modelleri bu ürünleri güven içinde taşımaya yardımcıdır.

Hızlı erime özelliğine sahip bir yiyecek olan dondurma da imal edildiği yerden satışa sunulacağı yere kadar ancak strafor dondurma kutusu ile ulaştırılabilir. Strafor buz kutusu çeşitlerinden kullanarak balık hali gibi buza ihtiyaç duyulan yerlere tek seferde fazla miktarda buz nakliye edebilmek mümkündür. Kavanoz şekillerine ve ebatlarına göre dizayn edilerek üretimi yapılan strafor kavanoz kutusu modelleri ile taşıma yapmak kolaylık sağlar. 

Strafor kutu gıda üretimi yapan işletmelerin dışında ilaç sektöründe de yaygın olarak kullanılan ürünlerdendir. Sıcaklığa ya da sıcak ortama maruz kalmaması gereken bazı ilaçlar için strafor ilaç kutusu kullanmak elzemdir.

Renk alternatifi olmayan ürün beyaz köpük kutu hali ile karşımıza çıkar. Beyaz strafor köpük kutunun rengi üretildiği hammaddeden kaynaklanır. Kapaklı köpük kutu şekliyle kullanım kolaylığı sağlayan ürün birden fazla kez kullanılabilir. Kapaklı strafor köpük kutu kapağı sayesinde içindeki nesnenin taşınması sırasında avantaj sağlar. 

Yapısal özellikleri dışında çeşitlilik gösteren bir diğer kriter ise strafor köpük kutu ebat seçenekleridir. Büyük strafor kutu tercih edilmesi tek seferde daha fazla kiloda ya da adette taşıma yapılmasına olanak tanır. Büyük köpük kutu standart ölçüler dışında istenilen boyutlarda imal edilebilir. Küçük strafor kutu ise farklılık içeren gıdaları kategorize ederek taşıma yapmaya yardımcıdır.

Küçük köpük kutu tercihi alan tasarrufuna da fayda sağlar. Strafor köpük kutu 30 kg boyutundaki ürünler en büyük kutu çeşitleridir. Strafor kutu 30 kg ürün seçimi yapıldığında iç hacminin geniş olması kutu içine birçok nesneyi yerleştirebilmeyi mümkün kılar. Strafor kutu 20 kg ebat alternatifleri orta boy olarak değerlendirilen ürünlerdir. 20 kg strafor kutu daha çok gıda sektöründe tercih edilir. Daha küçük boy köpük kutu ihtiyacı duyulduğunda yarım kilogramlık ölçülerde dahi üretilmiş seçenekler mevcuttur. 

Strafor ambalaj kullanımı gündeme geldiğinde içindeki nesnenin ısınmasının önüne geçmek için gerekecek materyal alternatiflerini bilmek gerekir. Bu materyallerden en çok tercih edileni ve dayanıklılık bakımından yüksek nitelikli olanı buz aküsüdür. Buz aküsü polietilen malzemeden imal edilip içi su ile doldurulduktan sonra kapatılmış küçük ve işlevsel kutu türüdür.

Gıda paketleri ya da ilaç kutularının bir yerden başka bir yere ulaştırılabilmeleri yalnızca soğuk zincir buz aküsü ile mümkündür. En iyi buz aküsü birinci kalite sıfatı ile satışa sunulmuş olan beyaz renkteki üründür. Daha ince yapıda olan mavi renkteki buz aküsü çeşitleri ikinci sınıf kalitededir. 

Strafor Kutu Fiyatları

Strafor kutu fiyatları üretim çeşitliliğinin gelişerek artması sonucu farklılıklar gösterebilir. İmal edildiği hammaddenin kalitesi de köpük kutu fiyatları ile doğrudan alakalıdır. Ürünü temin etme aşamasına gelindiğinde strafor köpük kutu fiyatları araştırması yaparak alım yapmak tasarruf etmek bakımından gerekli ve önemlidir.

Değindiğimiz hususlar buz aküsü alımı yapmak istediğimizde de doğru ürünü seçmek adına elzemdir. Buz aküsü fiyatları da üretildiği malzemenin kalitesine ve üretim çeşitliliğine göre değişkenlik gösterir. Bu ürünlerden hangisinin alacak olunduğu fark etmeksizin toptan temin etmek daha ekonomik olmakla birlikte bütçeye katkı sağlar. 

İhtiyaç duyulduğunda aranan her çeşit ürünü uygun fiyatlarla temin edebilmek için koliciabla web sitesini ziyaret etmek güvenli alışveriş yapmanın en akılcı yoludur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.