x

Streç Film Nedir?

1930’lu yıllarda bir kuru temizleme şirketinde kullanılmak üzere yanlışlıkla icat edilen streç filmin günümüzdeki şekliyle kullanımı 1950’li yıllarda başlamış ve halen birçok alanda vazgeçilmez bir paketleme malzemesi olmuştur.

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

O yıllarda muhteviyatındaki kimyasal malzemelerden dolayı kullanımı tartışmalı olsa da geliştirilerek insanlığın hizmetine sunulmuş ve gündelik hayatta bile elzem bir materyal haline gelmiştir. 

Genellikle izolasyon amaçlı kullanılan streç film elastiki özelliği sayesinde sarıldığı her nesneyi sıkıca tutma olanağı sağlar. Isı, sıvı, toz, koku ve nem gibi olumsuz koşulların içindeki nesneye ulaşmasını engelleyerek yüksek performans gösteren bir ambalaj ürünüdür. 

Gelişen teknoloji ile birlikte imalat yapılan bütün endüstriyel alanlarda makine kullanımına başlanmış, üretilen her nevi malzeme el değmeden tüketicinin sahip olmasına olanak tanınmıştır. Böyle zamanlarda imal edilen ürün ne olursa olsun paketlenmesi yine streç film ile mümkündür. Ekonomik anlamda gayet hesaplı olan bu ambalaj ürününün türlü sektörlerde kullanımı amaçlanmış birçok çeşidi mevcuttur.

Streç Film Çeşitleri Nelerdir?

Streç film büyük kolaylıklar sağlayarak üretim yapılan bütün sektörlerde ihtiyaç haline gelmiştir. Bu durumdan dolayı ürün geliştirilerek her alanda kullanıma uygun hale getirilerek zengin bir kategoriye sahip olmuştur. 

Çoğunlukla yiyecek paketleme malzemesi olarak kullanılan ürünün çeşitlerinden ilk akla gelen gıda streç filmdir. Manavlarda, marketlerin sebze, meyve reyonlarında çokça karşılaştığımız ürün yiyeceklerin hava ile temasını engelleyerek erken bozulmalarını önler.

Ayrıca gıdaları toz ve mikroplardan koruması insan sağlığı açısından önem taşır. Kuru meyve ve kuruyemiş gibi gıdaların ise nemlenmesinin önüne geçerek uzun süre taze kalmalarını da mümkün kılar. Bunların dışında hazır yemek sektöründe çokça ihtiyaç duyulan streç naylon en fonksiyonel paketleme ürünlerinden biridir. 

Üretim yapılan birçok ev eşyası sektöründe endüstriyel streç film kullanmak gereklidir.. Beyaz eşya ve mobilya gibi boyut olarak büyük eşya imal edilen fabrika ve atölyelerde sanayi streç film tercih etmek üretilen eşyanın sarılarak çizilmelere ve darbelere karşı korunmasının tek yoludur. Streç film sanayi tipi seçildiğinde ebat olarak büyük olduğundan hacmi iri olan eşyaları sarmak kolaylaşır. 

Ayakkabı, cam mutfak eşyaları gibi üretildikten sonra kutuya yerleştirilen daha küçük objelerin taşınması esnasında palet kullanılması palet streç film ihtiyacını gündeme getirir. Palet streç kutuların sıkıca sarılmasını sağlayarak tek seferde fazla miktar ürün taşınmasına yardımcı olur. İş yükünü hafifletmesi bakımından palet streç film ergonomik bir üründür.  

Boyut olarakta birçok türü bulunan streç kalınlık, incelik ve uzunluk farklılıkları gösterebilir. Seçim yaparken ebat çeşitliliğinden doğru olanı seçip temin etmek faydalıdır. Büyük streç film incelemesi yapmaya başladığımızda önümüze çıkacak ürünlerden hangisini tercih edeceğimizi bilmek alım yapmamızı kolay hale getirir. Rulo streç adıyla internetten alışveriş yapmak üzere arattığımız zaman farklı uzunluk ve kalınlık ölçüleri karşımıza çıkar.

Streç rulosu uzunluğunu standarda uygun üretilmiş boyuttaki ürünler arasından seçmek için ebatları incelemek gerekir. 300 metre streç film olarak üretilmiş ürün tercihi yapmak paketleme işinin fazla yapıldığı sektörlere daha uygundur. Streç film 300 metre olduğunda uzun süreli kullanıma olanak tanır. 300 mt streç seçimi rulonun çabuk tükenmemesinden dolayı büyük eşyaları paketlemek için fonksiyoneldir.

Streç 300 metre uzunluğundaki ürünler kullanımı daha uzun süreceğinden stok takibine yardımcı olur. 300 mt streç film hacmi büyük eşya üretimi yapan firmaların olmazsa olmazıdır. Daha küçük eşyalar için ya da daha az paketleme yapılan yerlerde kullanılmak üzere 100 mt streç film modelleri de mevcuttur. Ayrıca ürünün en olarak daha geniş olmasını istediğimizde 50 cm streç film seçmek gerekir. 

Kalınlık ve incelik ebatlarına bakacak olursak mikron metresini baz alarak inceleme yapmak yerinde olur. 17 mikron streç hafif ve orta ağırlıktaki eşyalara daha uygundur.Streç film 17 mikron olduğunda ürünün daha ince olması söz konusudur. Streç 17 mikron paketleme malzemesi alımı yaparken uzunluğuna da dikkat etmek gerekir. Bu durumda 17 mikron 300 metre streç tercih edilebilir.23 mikron streç film daha kalın bir yapıya sahiptir. 23 mikron streç ağır ve keskin yüzeyli eşyalarda tercih edilmelidir.

Streç Film Fiyatları

Streç film fiyatları alternatifin fazla olmasından dolayı farklılıklar gösterebilir. Fiyat araştırması yapmaya başladığımızda ihtiyacımız olan ürünün kriterlerine göre alım yapmamız bütçemize fayda sağlar.

En çok tercih edilen modellerden palet streç fiyatları ürünün ebat çeşitlerine göre değerlendirilebilir. Palet streç film fiyatları uzunluk seçeneklerinden dolayı değişkenlik gösteren ürünlerdir. 17 mikron streç fiyatları ise 23 mikron ürünlere göre daha uygundur.

En ucuz streç film arayışına girdiğimiz zaman zengin ürün yelpazesinden ve uygun fiyatlarından faydalanabileceğimiz koliciabla.com adresine bakmak hesaplı ve güvenli alışverişin en kolay yoludur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.