x

Çeyiz Kolisi Nedir?

Çeyiz kolisi evlilik hazırlığı içinde olan insanların evlendikten sonra kullanacakları eşyaları yerleştirebilecekleri, saklayabilecekleri ve taşıyabilecekleri koliye verilen isimdir.

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Çeyiz kolisi paketleme anlamında en yardımcı ürün olma özelliğine sahiptir. Normal koliler gibi karton yada kalın mukavvadan üretilen çeyiz kolisinin diğer kolilerden farkı görsel olarak daha özenle hazırlanmış olmasıdır. Daha çok gelin adaylarının tercih etmesi sebebi ile gelin kolisi olarak da adlandırılan ürün en fonksiyonel ambalaj ürünlerindendir.

Gelin çeyiz kolisi daha evlilik gündemde değilken bile çeyiz için alınan eşyaların bir arada depolanıp saklanabilmesine yardımcı üründür. Çeyiz kartonu dayanıklı malzemeden üretildiğinden içine yerleştirilen eşyaların uzun süre saklanabilmesine ve nem,toz ve ısı gibi olumsuz koşullardan korunmasının tek yoludur. Gelin çeyiz kutuları işlevsel tasarıma sahip ürünler olduklarından üst üste yerleştirilerek alan tasarrufuna olanak tanır.

Çeyiz kutusu kartondan imal edilidiğinden dolayı temin edildiğinde levha şeklindedir. Katlanmak suretiyle kolaylıkla çeyiz paketleme kutuları halini alarak kullanıma hazır hale gelmiş olur. Gelin çeyizi kolisi standarta uygun ölçülerde alınabileceği gibi isteğe özel boyutlarda da üretimi yapılabilen bir üründür.

Çeyiz kolileri dikdörtgen tasarıma sahip ürünler iken gelin bohça kolisi modelleri kare kutu şeklinde dizayn edilmiştir. Bohça kolisi genellikle çeyizdeki kıyafet gibi eşyaların sarıldığı bohçaların yerleştirilmesi için ideal üründür. Gelin çeyiz kartonu günümüzde artık tercih edilmeyen çeyiz sandığından esinlenerek üretilmiş bir üründür. 

Evlilik hazırlığı içinde olan kadınların ihtiyaç duyduğu kadar erkeklerin de gerek duyduğu damat kolileri de bu kategori içerisinde yer alan ürünlerdir. Damat çeyiz kolisinin kadınlara özgü üretilmiş olan kolilerden farkı sadece görselliktir. Yaygın olarak siyah ve beyaz renkler kullanılarak takım elbise efekti verilerek hazırlanmış kolilerdir. Ayrıca kız tarafının içine küçük hediyeler yerleştirerek hazırladığı bohçalar içinde damat bohçası kolisi modelleri kullanılabilir. 

Çeyiz Kolisi Çeşitleri Nelerdir?

Çeyiz kolisi modellerinin geniş ürün yelpazesine sahip zengin bir kategorisi vardır. Sade çeyiz kolisi tercih edilmesi durumunda dayanıklı kartondan imal edilmiş görsel özelliği bulunmayan ürün alımı yapılabilir. Beyaz çeyiz kolisi seçimi yapıldığında renkli süs malzemeleri ile süsleme yapılarak görsel anlamda zenginleştirme yapılabilir. Bu türlerin dışında yaygın olarak tercih edilen model isme özel çeyiz kolisi çeşitleridir.

Kişiye özel çeyiz kolisi seçimi yapıldığında ürünün üretimi sırasında üzerine isim ve resim basılabilmesi kutuları kişisel hale getirerek hoş bir görüntü oluşturur. Çeyiz kolisi isimli olarak temin edildiğinde göze hitap eden ürünler olduğundan çeyiz taşıma işlemi keyifli hale gelir. 

Karton çeyiz kutusu çeşitleri bahsettiğimiz çeşitlerle sınırlı değildir. Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin birlikte seçim yaparak alım yapabilmesi için gelin damat kolisi setleri de ürün kategorisinde mevcuttur.

Gelin damat çeyiz kolisi modelleri halihazırda bulunan ürünler olmasının yanı sıra isme özel yaptırılarak kolilerin üzerine çiftlerin ismi yazdırılabilir. Çeyiz taşıma kolisi ürünleri ebat olarak da çeşitlilik gösteren ürünlerdir. Çeyiz kolisi ölçüleri bilinen ölçülerde üretildiğinde büyük boy, orta boy ve küçük boy olarak kategorize edilebilir.

Genel olarak birçok eşyayı aynı kutuya yerleştirebilmek adına büyük çeyiz kolisi tercihi söz konusudur. Temin edilme aşamasına gelindiğinde çeyiz kolisi ebatları incelemesi yapmak gereklidir. Bahsettiğimiz çeşitlilik kriterleri sonrasında ihtiyaca en uygun ürünü bulmak için kolici abla web adresine bakmak seçim yapabilmeye kolaylık sağlayacaktır. 

Çeyiz Kolisi Fiyatları

Çeyiz kolileri fiyatları üretimde çeşitliliğin artmasından ve değişen ekonomiden kaynaklı olarak farklılıklar gösterebilir. Birçok alternatifi bulunan ürünler arasından uygun çeyiz kolisi bulabilmek için kapsamlı bir fiyat incelemesi yapmak gerekir.

Gelin kolisi fiyat araştırması yapılmaya başlandığı vakit uygun fiyata kaliteli ürün alabilmek esas alınmalıdır. Gelin çeyiz kolisi fiyatlarının kolinin imal edildiği malzemenin kalitesi ile doğrudan ilgisi vardır. Çeyiz kolisi uygun fiyat ile temin edilmeye çalışılırken kaliteli ürün almaktan ödün verilmemelidir.

Evlilik hazırlıkları yeterince maliyetli olduğundan taraflar tasarruf etmek adına ucuz çeyiz kolisi arayışına girebilirler. Düğün ya da nikah öncesinde çoğalarak artan giderlerin azalmasına yardımcı olmak için araştırma yaparak hesaplı eşyalar almak bütçeye destek olunmasına yardımcıdır.

Yeni bir ev hazırlığı içerisine girildiği zaman bir evde kullanılabilecek bütün eşyalara ihtiyaç olması gelin ya da damat adaylarının çeyiz hazırlamasının tek nedenidir. Evlilik öncesi alınmış eşyaların tamamı çeyiz olarak nitelendirilip kurulacak yeni eve çeyiz kartonu vasıtası ile taşınır. Böyle durumlar esnasında tasarruf etmek bakımından en ucuz çeyiz kolisi temin etmenin yollarını araştırmak elzem olur. 

Uygun çeyiz kolisi bulmak ürünlerin toptan alım yapılmasıyla mümkün olabilir. Ayrıca set halinde satışa sunulan gelin damat kolisi ürünlerini tercih etmek daha ekonomik olup tek seferde daha fazla ürün almanın hesaplı ve kolay yoludur. Sade çeyiz kolisi modelleri incelemesi yapıldığında fiyatlar kişiye özel koli modellerine göre daha uygundur.

Ucuz çeyiz kolisi alımı yaparken dayanıklı kartondan imal edilmiş olmasından emin olmak gerekir. Çeşitliliğin çok fazla olması her ihtiyaca uygun gelin çeyiz kartonu ürünlerinin kolaylıkla bulunabilmesine olanak tanır. Uygun çeyiz kolisi modelleri sade ya da isme özel birçok alternatifleri ile kolici abla web adresinden güvenli alışveriş avantajı ile temin edilebilir. Kolici abla web sitesi en kaliteli ve en ucuz çeyiz kolisi modellerini aynı yerde bulunabileceği tek adrestir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.