x

Pizza Kutusu Nedir?

Keşfi 1800’lü yılların başlarına dayanan pizza Napolili bir şefin dönemin kraliçesini onurlandırmak için domates, mozarella ve fesleğeni hamurun üzerinde buluşturarak İtalya bayrağına benzetmesiyle ortaya çıkmıştır.

Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Birçok malzeme kombinasyonuyla çeşitli lezzetler sunan yiyecek ülkemize 1989 yılında gelip yediden yetmişe severek yediğimiz yemekler arasına girmiş ve kültürümüze yerleşmiştir.

Ünlü restoran zincirlerinden öğrendiğimiz pizza Türk şeflerin ülkemize özgü malzemelerle hazırlayarak sunmasıyla çokça tercih ettiğimiz bir lezzet olmuştur.

Çağımızda artan iş yükü ile birlikte çalışan insanlar kolay ve hazır yemek arayışına girdiklerinde akla ilk gelen yiyecekler arasında pizza üst sıralarda yer alır. Doyurucu ve lezzetli olması tercih edilirliğini yukarılara taşırken hızlıca hazırlanıp masamıza gelmesi yemek pişirmeye ayrılan zamandan tasarruf etmemize olanak tanır.

Restoranlara giderek yiyebileceğimiz gibi eve sipariş ettiğimiz vakit soframıza gelen pizzanın lezzetinden ödün vermeden bizlere ulaşması sırasında ise pizza kutusu devreye girer. Pizza kutusu gıdaya uygun nitelikte kartondan üretilen, yiyeceğin boyutlarına göre ebat çeşitliliği mevcut olan gıda kutusudur. Genel olarak küçük boy, orta boy ve büyük boy şeklinde hazırlanan yiyecek üç ebat içinde standarta uygun üretilen pizza kutuları ile paketlenebilir.

Pizza paket kutusu fonksiyonel şekliyle kullanım kolaylığı sağlar ve yiyeceğin ulaşması sırasında tüy, toz gibi etkenlerden koruyarak insan sağlığını olumlu etkiler. Üretilirken tasarlanan buhar delikleri sayesinde yiyeceğin nem dengesini oranda tutarak lezzetinin olumsuz etkilenmesini önler. Ayrıca yiyeceğin şeklinin ve görüntüsünün bozulmasının önüne geçmesi tüketici memnuniyeti açısından önem taşır.

Pizza ambalaj materyali olan bu kutular özel olarak imal edilebilir. Baskısız pizza kutusu tercih edilebileceği gibi isteğe özel baskılı pizza kutusu üretimi yaptırılabilir. Pizza kutusu baskılı olduğunda işletmenin marka ve logosunun kutu üzerinde yer alması tüketici üzerinde görsel anlamda olumlu etkiler bırakır.

Markanın akılda kalmasını sağlayarak müşteri potansiyelinin yükselmesinde önemli rol oynar. Kilitli pizza kutusu seçeneği gıda kutusunun işlevselliğini arttırır ve ekstra paket malzemesi kullanımı gerektirmez. 

Pizza Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hazır pizza kutusu seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki üretildiği materyalin yüksek kalitede olmasıdır. Pizza kartonunun gıdaya uygun olması tüketici sağlığını olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda geri dönüştürülebilir karton kullanımı negatif ekolojik faktörlerin önüne geçerek çevre temizliğini destekler. Doğa dostu ürünler olmaları pizza kutularının tercih edilmesinde göz önüne alınmalıdır. 

Seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ebat çeşitliliğidir. Büyük boy pizzalar için 30x30 pizza kutusu ya da 33x33 boyutundaki ürünlerin seçilmesi gerekir. Orta boy pizzalar için 28x28 ebat alternatifleri mevcuttur. Küçük boy pizza paket kutusu seçiminde ise 25x25 ya da 26x26 ürün seçimi uygundur. Karton pizza kutusu ebat alternatifleriyle geniş ürün yelpazesine sahip bir üründür.

Gelişen teknoloji ile birlikte pizza kutusu üreticileri arasında makine kullanımı yaygınlaşmış ve kutular el değmeden imal edildiği için hijyen kurallarına uygun olarak tüketiciye sunulmuştur. Üretimin makine kullanımıyla hızlanması pizza kutusu imalatçılarının daha az zamanda daha fazla ürün çıkarmasını kolaylaştırmıştır. İmalat yapan işletmenin kullandığı materyallere bakarak seçim yapmak önemlidir. Koliciabla web sitesi kaliteli malzemeden ürettiği pizza ambalaj ürün çeşitleri ile tercih yapmayı kolay hale getirir.

Pizza Kutusu Fiyatları

Pizza kutusu fiyatları üretildiği kartonun nitelikli olmasına ve ebat çeşitliliğine göre farklılıklar gösterebilir. Büyük boy, orta boy ya da küçük boy modelleri bulunan kutulardan gerekli boyutta olanı seçmek alım yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Doğru ürün seçimi yapmak ekonomik olarak da olumlu etkiler yaratır. Toptan pizza kutu fiyatları temin edilmesi sırasında restoran ya da işletme için bütçe dostu iken çoklu ürünler olduğundan stok takibi açısından kolaylık sağlar. 

Pizza karton fiyatları özel üretim olup olmamasına göre de değişiklikler gösterir. Baskısız pizza kutusu fiyatları imal edildiği haliyle tüketiciye sunulduğundan daha hesaplıdır. Baskılı pizza kutusu fiyatları ise marka ve logo üzerine basılarak üretildiği için baskısız kutulara göre daha yüksektir. Fakat görsel anlamda olumlu bir etki bırakarak tüketicinin işletmeden tekrar sipariş vermesine vesile olur. 

Değindiğimiz hususlar sonrasında pizza kutusu fiyatlarına en hesaplı şekilde ve güvenilir alışveriş avantajıyla koliciabla adresinden ulaşmak mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.