x

Arşiv Kolisi Nedir?

Arşiv Kolisi Nedir? sorusuna verilebilecek en iyi yanıt işyerlerinde, ofis gibi çalışma ortamlarında, okul ve benzeri resmi kurumlarda, devlet dairelerinde, evrak, kağıt, resim, dosya veya herhangi bir belgeyi arşivlemek ve muhafaza etmek için kullanılan bir malzemedir.

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

İnternet Mağazaları (e-ticaret siteleri) üzerinden online sipariş verilerek veya bir mağazaya giderek temin edilebilir.

Son dönemlerde internetin yaygınlaşması ve vakit tasarrufu sağlamak için arşiv kutuları genellikle 10 adet veya daha fazla sayıda online sipariş verilerek kargo firmasıyla işyeri veya ev adreslerine gönderilir. Taşıma açısından kolaylık sağlaması nedeniyle katlanmış biçimde gönderilen dosya arşiv kutusunu kullanıcılar basit birkaç bükme işlemiyle koli biçimini elde edip, koli bandı yardımıyla sağlamlaştırdığında uzun süre kullanıma uygun hale gelir.

Arşivlemek istediğimiz belgeleri zarar görmeden saklamak için kullanılan karton arşiv kutusu farklı model ve tasarımlarla bize uygun çözümler sunar. Dosyaları kategorize edip içeriklerine göre ayırabilmek ve birçok dosyayı karışıklık olmadan bir arada tutabilmek için dosya arşivleme kutusu kullanmak bu işe ayıracağımız zamandan ve alandan tasarruf etmemize olanak sağlar. Tekrar kullanmak istediğimiz dosyalara ulaşmak için kutu üzerine arşiv koli kalemiyle aldığımız notlar sayesinde hızlı bir şekilde erişim sağlanabilir.

Arşivleme kolisi boyutlarına ve üretilen malzemeye göre farklılık gösterebilir. Üretim malzemesi karton olabileceği gibi ofset baskılı klasör arşiv kutusu modelleri de kullanım bakımından fonksiyoneldir. Renkli ofset baskılı arşiv kutusu çeşitleri şık görüntüsüyle göze hitap etmektedir. Kaliteli, işlevsel, renkli ve karton arşiv klasör kutusu çeşitlerine kolici abla markasından ulaşabilirsiniz.

 

Arşiv Kutusu Çeşitleri

Arşiv kutusu çeşitleri geniş ürün kategorisine sahip bir üründür. Üretildiği malzemeye ve ebatlarına göre türlerine ayrılan klasör arşiv kolisi satın alınırken doğru çeşitte ürün seçiminin önemi büyüktür. Arşiv kolisi karton, plastik ve PVC gibi malzemelerden üretilir. 

Genellikle arşiv kutusu kartondan üretilmektedir. Yaygın olarak kullanılan arşiv kutusu ölçüleri 100 mm en ve 327 mm derinliğe sahiptir. Kapaklı arşiv kutusu ise 335 x 405 x 300 mm ölçüleri ile dört ya da beş dosya klasörünü rahatça muhafaza edebilmektedir. Ancak isteğe göre özel ölçülerde de üretilmektedir.

Arşiv klasör kutusu modellerini incelerken renkli arşiv kutularına da bakabiliriz.Kullanıcıların ilk tercihi mavi arşiv kutusu olsa da göze hitap eden renklerde arşiv kutuları da mevcuttur. Koliciabla.com adresi her ihtiyaca uygun ebat ve renk seçeneğiyle tüketicinin her daim yanındadır. 

 

Arşiv Kutusu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arşiv kutusu alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus ihtiyaca uygun kutuyu seçmektir. Büyük kutular daha fazla dosya klasörü kapasitesine sahip olduğundan tercih sıralamasında listenin başındadır. Kapaklı arşiv kutuları ise artık ihtiyaç duymadığımız klasörleri ışıktan, nemden ve tozdan koruyacak şekilde tasarlandığından herhangi bir evrak kaybı yaşanmasına engel olur. Ön kısmından içindeki klasörleri rahatça görebileceğimiz önü açık arşiv kutuları ise aradığımız evrak dosyasını kolaylıkla bulmamıza olanak tanır. Böylelikle zamandan tasarruf sağlayıp iş yükümüzü hafifletmiş oluruz.. Renkli arşiv saklama kutusu tercih ettiğimizde de farklı bilgi içeren evrakları kolaylıkla kategorilere ayırabiliriz.

 

Arşiv Kutusu Fiyatları

Arşiv kutusu fiyatları üretilen malzemenin kalitesine ve ebatlarına göre farklılık gösterebilir. Kartondan üretilen arşiv kutusu plastik malzemeye göre daha ekonomik ve çevre dostudur. Arşivleme kutusu fiyatlarına bakarken kaliteli, doğru malzemeden üretilmiş, çevre dostu ve ekonomik ürünlere bakmak kriterlerimiz arasında olmalıdır. Aradığımız tüm niteliklerdeki ürünleri kolici abla web adresinden güvenilir bir şekilde temin edebiliriz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.