x

Kutu Nedir? En İyi Karton Kutu Çeşitleri!

Kutu kalın mukavva ya da kartondan üretilen, dikdörtgenler prizması ve küp formunda şekliyle çok amaçlı kullanımı hedeflenmiş bir materyaldir. Günlük hayatta, üretim yapılan fabrikalarda, taşıma sektöründe, gıda işletmelerinde ve daha birçok yerde karton kutu kullanımı oldukça yaygındır.

Toplam 24 ürün görüntüleniyor.
1 2

Boş karton kutunun neme ve ısıya karşı dirençli olması hangi alanda kullanılacak olursa olsun içine konulacak eşyanın güvenliğini sağlayarak saklanması ya da taşınması esnasında olumsuz etkenlerden korunmasına olanak tanır.

Fonksiyonel tasarıma sahip olan karton kutular istiflenebilir şekilde dizayn edildiğinden alan tasarrufu bakımından yardımcı olmakla beraber yalıtım özelliğiyle içindeki nesnenin zamana meydan okuyarak uzun yıllar dayanabilmesi bakımından da önem teşkil eder. 

Kartonun hammaddesi olan selüloz bu maddeyi meydana getirmek için özel olarak yetiştirilen bitki ve ağaçlardan elde edilen bir materyaldir. Karton kutu imalatının olmazsa olmazıdır. Selüloz hamurunun preslendikten sonra esnek levhalar içinde kurutulmasıyla ortaya çıkan kartonun belli ölçülere göre kesilip katlanması ile hazır karton kutular üretilmiş olur. Standart ölçülerin dışında özel olarak da hazırlanabilen boş karton kutu modelleri için kullanıcıların en, boy ve yükseklik ölçümlerini doğru yapmaları önemlidir. 

Kutu Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesi ve internet üzerinden alışverişin yaygınlaşması kutu sektörünü olumlu etkileyerek ürün yelpazesinin genişlemesine neden olmuştur. Birçok çeşidi bulunan ambalaj kutularına sahip olmak kolay hale gelerek üretici ve tüketici memnuniyetini yukarılara taşımıştır. Kutu çeşitlerini incelemek doğru ürünü almamıza yardımcı olur. 

Büyük Karton Kutu

Büyük karton kutu hacim olarak daha iri olan eşyaların taşınması ya da depolanması bakımından en ideal üründür. Taşınma esnasında, mobilya ve beyaz eşya üretimi yapılan fabrika ya da firmalarda tercihi yaygındır. İçindeki eşyanın hassasiyetle nakliye edilmesini sağlayarak zarar görmeden ulaşmasına yardımcıdır. Kalın veya ince kartondan üretilmiş çeşitleri mevcut olup kullanım alanına göre doğru çeşitte ürün seçimi yapmak gerekir.

Küçük Karton Kutu

Küçük karton kutu daha küçük ve parçalı eşyaların taşınması veya saklanması açısından uygun üründür. Bardak, fincan gibi kırılması muhtemel mutfak eşyalarının zarar görmesine engel olur. Aynı zamanda kozmetik ve bujiteri gibi küçük eşya üretimi yapan firmaların ilk tercih edecekleri kutu türüdür. Standarta uygun ölçülerde çeşitleri bulunabildiği gibi isteğe özel ölçülerde imal edilebilir. 

Kapaklı Karton Kutu

Kapaklı karton kutu genellikle şirket, ofis gibi çalışma alanlarında, arşiv odalarında tercih edilen kutu çeşididir. Evrak ve dosyaları kategorilerine ayırıp arşivlemeyi kolaylaştırır iken tutma yerleri olan modeller taşıma bakımından fonksiyoneldir. Kapaklı kutunun ısı ve nemden kolay etkilenmeyen yapısı içindeki evrakların zarar görmeden depolanabilmesini sağlar.

Kargo Kutusu

Kargo kutuları e ticaretin yaygın hale gelmesiyle tercih edilirliği artan kutu çeşididir. E ticaret kutusu adıyla da bilinen ürün kendi kategorisinde başlıklara ayrılarak geniş bir yelpazeye ulaşmıştır. Küçük kargo kutusu talebi üst sıralardadır.

Karton kargo kutusu içindeki eşyanın olumsuz koşullardan etkilenmeden taşınmasını sağlayarak kargo şirketlerinin iş yükünü hafifletir. Kilitli kargo kutusu modelleri kolayca açılıp kapanabilen formda üretildiğinden paketleme esnasında ekstra olarak bant kullanımı gerektirmez.

Kilitli karton kutu tercih etmek fonksiyonel yapısı sayesinde çok amaçlı kullanıma uygundur. E ticaret kargo kutusu üzerine marka ve logo basılarak hazırlanabilir. Kişiselleştirilmiş e ticaret karton kargo kutusu markanın akılda kalıcılığını arttırarak işletmeyi tercih sıralamasında yukarılara taşır.

Kargo için kutu seçimi yaparken ebat çeşitliliğini göz önüne almak gerekir. Kargo için karton kutu alımlarında özel ölçü üretimi yaptırarak istenilen boyutta ürünlere de sahip olmak mümkündür. 

Kutu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hazır karton kutu alırken dikkat etmemiz gereken hususlardan ilki üretiminde kullanılan kartonun kalitesinin yüksek olmasıdır. Nitelik bakımından yüksek malzemeden imal edilmiş ürün tercih etmek dayanıklılığın en üst seviyede olması demektir. Aynı zamanda geri dönüştürülebilir materyalden üretim yapılması çevre kirliliğine engel olur. Tedarik esnasında dikkat gerektiren bir diğer husus ise karton kutu ambalajlarının ekonomik olup bütçeye olumlu etki etmesidir.  

Karton Kutu Fiyatları

Karton kutu fiyatları imalat sırasında kullanılan kartonun niteliklerine, ebat çeşitlerine ve alım şekline göre farklılıklar gösterebilir. Gelişen teknoloji ve değişen ekonomi kutu kartonunun fiyatını etkilediğinden imalat yapan firmaların satışa sundukları ürünler fiyat kategorilerine ayrılabilir. Kutu ihtiyacımız olduğunda karton kutucu firmalar arasında fiyat araştırması yaparak alışveriş yapmak bütçemize fayda sağlar. 

Hangi alanda kullanılacak olursa olsun karton kutu ambalaj incelemesi yaparken hem kaliteli hem uygun fiyatlı ürün seçimi yapmak önemlidir. Bu alanda faaliyet gösteren mağazaları ziyaret ederek ihtiyaç duyduğumuz ürün çeşitlerine sahip olabileceğimiz gibi internet üzerinden sipariş vererekte alım yapabiliriz.

Fazla sayıda kutu almak istediğimizde toptan karton kutu temin etmek ekonomik anlamda yararımıza olur. Karton kutu toptan tedarik edildiğinde fiyat perakende alıma kıyasla daha düşüktür. Toptan kutu ambalajları çeşitlilik bakımından zengin iken farklı modelleri bünyesinde bir arada bulundurur. 

Kargo kutusu fiyatları baskılı ya da baskısız olması bakımından fiyat farklılığı gösterebileceği gibi bu ürünleri de toptan temin etmek daha makuldür. Kilitli ya da kapaklı kargo kutu fiyatları daha az fonksiyonel modellerden farklıdır. Bahsettiğimiz bütün özelliklerdeki kutu çeşitlerini kolici abla web sitesinden zengin ürün yelpazesi arasından inceleyerek seçmek en hesaplı ve en kaliteli ürünü temin etmemize yardımcı olur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.