x

Ondüle Nedir?

Kelime manası dalgalı, kıvrımlı, kıvrılmış olan ondüle düz kartonun üzerine kıvrımlı karton yapıştırılmasıyla elde edilen üründür.

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Birden fazla kez geri dönüşüme uygun olması sebebiyle çevre sağlığını destekleyen ve sadece bu nedenle bile çokça tercih edilen ondüle farklı kullanım alanlarında kullanıma uygundur. 

İnşaat sektöründe zemin ve duvar korumaya yarayan, üretim yapan işletmelerde paketleme malzemesi olarak, lojistik sektöründe eşya sarma işlemine uygun, gerektiğinde ısı ve nem yalıtımı için izolasyon görevi görerek günlük yaşamın birçok yerinde karşımıza çıkar.

Sanayi sektöründe hassas yapıdaki profil ürünlerinin çizilmesinin önüne geçerek hasar riskini ortadan kaldırır ve iş yükünü hafifletir. Koli imal edilen işletmelerin istenilen kalınlıkta koli üretebilmeleri yine ondüle karton ile mümkündür. Ondüle karton ile üretilen koli çeşitleri daha sağlam olduğundan içine konulan nesnenin güvenle taşınmasına olanak tanır.

Beyaz eşya sektörü ve küçük ev aletleri sektöründe de ondüle mukavva ile üretilmiş koli çeşitleri kullanılarak eşyanın çizilmesinin, darbe aldığında dahi hasar görmesinin önüne geçilerek tüketici memnuniyeti anlamında önem taşır. Cam ve porselen mutfak eşyaları ya da aksesuar üreten firmaların ambalaj ve paketleme işlerinde ondüle kağıt kullanmaları zarar görme oranı daha yüksek bu ürünlerin hasarsız bir şekilde taşınmasını ve saklanmasını sağlar.

Ondüle kağıt ürünleri kıvrımlı kağıt özelliği taşıyan kartondan daha ince materyallerdir. Eşyaları sarma ve aralarına yerleştirme bakımından işlevselliği mümkün kılar. Yüksek ısı uygulanarak üretilen ondüle mukavva ürünlerinin insan sağlığına olumsuz etkileri olmamakla birlikte dayanıklılığı son derece yüksektir.

Ondüle mukavva üreticileri standarta uygun ölçülerde çeşitli ürünler dışında isteğe bağlı kalınlık, uzunluk ve genişlikte ürünler de üretmektedir. Genellikle kilogram bazında satışa sunulan ondüle ürünleri belli ölçülerde kesilmiş hali ile adet olarakta temin edilebilir. 

Ondüle Karton Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ondüle karton alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İlerleyen teknoloji ile birlikte üretim çeşitliliğinin artması materyalin geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasını sağlamıştır. Ondüle karton temin etmek için araştırma yapmaya başlandığında ihtiyaca uygun ürünü seçebilmek için kartonun kriterlerine bakılması yerinde ve gereklidir. 

Üretildiği hammaddenin kaliteli ve standartlara uygun olması alım yapılacak ürünün yüksek kalitede olması anlamına gelir. Bunun aksi özellikleri bulunan ürünler sağlamlık ve dayanıklılık bakımından ihtiyacı karşılayacak ürünler değillerdir. 

Ayrıca temin etme aşamasında doğru boyutlar ve kalınlık ölçülerinde ürünün seçildiğinden emin olunmalıdır. Ebat çeşitliliğinin birçok ürünü bünyesinde barındırması inceleme yaparak alım yapmayı gerekli kılar.

Hangi sektör ya da alanda kullanılacağına göre uygun ürün seçilebilir. Sarma, paketleme işlemlerinde ve kutu içine yerleştirilen nesnenin etrafına dolgu malzemesi olarak ondüle kağıt ürünleri tercih etmek yeterlidir. Daha fazla ağırlığı olan nesnelerde ise ondüle mukavva ürünleri seçmek gerekir.  

Ondüle Karton Fiyatları

Ondüle karton fiyatları ürünlerin düşük maliyetli olmasından dolayı ekonomiktir. Değişen ekonomi ile birlikte fiyatlar farklılıklar gösterebilir. Üretildiği hammaddenin nitelikleri de fiyatlarla doğrudan ilgilidir. Ondüle fiyatları ürünün toptan temin edilmesi durumunda daha hesaplı olmasına olanak tanır.

Alım yapılmadan önce fiyat araştırması yapılması gerekli ve önemli olmasının yanı sıra tasarruf etmeye destek sağlar. Birden fazla kez geri dönüştürülebilir ürünler olması imal edilmesi sırasındaki hammadde maliyetini düşürdüğünden dolayı uygun fiyatlarla satışa sunulan ondüle ürünlerinin çeşitlilikten kaynaklı olarak farklı üreticilerde fiyat değişikliği göstermesi olağan bir durumdur. 

İhtiyaç duyulduğu vakit geniş ürün yelpazesinden istenilen ürünün kolayca seçilebilmesi ve güvenli alışveriş avantajı kolici abla web sitesinde mevcuttur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.