x

Eşyalar İçin Kullanılan Güvenlik Malzemeleri Nelerdir?

Eşyaların gerek evde gerekse de bir yerden başka bir yere taşınması sırasında zarar görmemesi amacı ile tasarlanmış olan, eşyaları darbelere ve olumsuz etkenlere karşı koruyan güvenlik malzemeleri ambalaj sektöründeki teknolojik ilerleme sayesinde üretimi yapılarak yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Bu ürünler arasında en ihtiyaç duyulanları köşe koruyucu, köşe kartonları ve parke altı şilte çeşitleridir. 

Köşe Koruyucu Nedir?

Hammaddesi genellikle silikon, kauçuk ya da polietilen malzemeler olan köşe koruyucu evlerde yer alan sivri kenarlı eşyalarda, duvarların ve kolonların sivri köşelerinde kullanılmak üzere dizayn edilmiş materyaldir. Hem bu alanların darbelere karşı dayanıklılığını arttırmak hem de çocukların güvende olmasını sağlamak amacı ile üretilen polietilen köşe koruyucu bu amaçlarının dışında uzun mesafeli sevkiyat ve nakliye işlerinin olmazsa olmazıdır.

Polietilen köpük köşe koruyucu silikon ya da kauçuk malzemelerden üretilmiş köşe koruyuculara nazaran daha çok tercih edilir. Polietilen hammaddenin daha yumuşak bir etki ile eşyalara temas etmesi güvenlik açısından ürünü tercih sıralamasında yukarılara taşır. 

Polietilen köşe koruyucu şekil farklarından dolayı kendi içinde kategorilere ayrılmış bir üründür. L ve U şeklinde imal edilmiş modellerden ihtiyaca uygun olanı seçmek için ürün incelemesi yaparak alım yapmak gerekli ve önemlidir. Polietilen köpük köşe koruyucunun hafif olması ve kendinden bantlı tasarımı kullanım kolaylığı sağlayarak iş yükünü hafifletir. Geri dönüşüme uygun ve az maliyetli olması ürünün fiyatlarının düşük olmasına olanak tanır. 

Parke Altı Şilte Nedir?

Parke altı şilte üreticilerinin çeşitli hammaddelerden imal ederek satışa sundukları laminat parke ya da ahşap parke fark etmeksizin zemin ile parke arasındaki boşlukları doldurmaya yarayan izolasyon malzemesine verilen isimdir. Parke şiltesi kullanımı ısı yalıtımı sağlamasının dışında nem ve gürültü gibi olumsuz faktörlerinin önüne geçmeye fayda sağlar. Parke altına şilte döşenmesi parkenin uzun ömürlü kullanımını mümkün kılar.

Parke altı şiltesi kullanımı dolgu malzemesi görevini de gördüğünden zemindeki dalgalanmaları ortadan kaldırarak montaj kolaylığına yardımcıdır. Parke şilteleri belirli kalınlık ölçülerinde imal edilmektedir. Parke döşenmesi esnasında ince şiltenin yeterli olacağı düşünüldüğünde parke altı şilte 2 mm ölçüsünde ürün seçimi yapmak gerekir. 2 mm şilte en ince ürün olmakla birlikte 10 mm ye uzanan kalınlık alternatiflerinden istenilen kalınlıkta ürün seçilebilir.

Parke altına serilen şiltenin montajla doğrudan alakası olduğundan uygun mm ürün seçimi yapmak önemlidir. Günümüzde yaygın olarak laminat parke kullanılması sonucu ürün karşımıza laminat altı şilte adıyla da çıkmaktadır. Laminat parke altı şilte tercih etmek ses yalıtımı açısından fayda sağlayarak gürültü faktörünü ortadan kaldırır. 

Parke şilte fiyatları üretildiği malzemeye göre farklılıklar gösterebilir. Parke şiltesi fiyat farklarını ortaya çıkaran diğer bir husus ise ürünün incelik kalınlık çeşitleridir.

Parke altı şilte fiyatları incelemesi yapmak daha hesaplı ürün temin etmeye yardımcıdır. Parke altı şiltesi fiyatları ürünün uzunluk ölçüsüyle de alakalıdır. Laminat altı şilte fiyatları araştırması yaparken uygun uzunluk ve kalınlıkta ürünü seçmek tasarruf etmeye imkan sağlar. 

Köşe Kartonu Nedir?

Köşe kartonu mukavva ya da kartondan üretilen eşyaların köşelerinin taşıma esnasında zarar görmemesi ve çarpma durumunda başka yerlere zarar vermemesi maksadı ile tasarlanmış eşya güvenlik malzemesidir. Köşe kartonu kullanım kolaylığı sağlayan dizaynı sayesinde işlevsel bir üründür.

Eşya taşıma işlemleri dışında üretim yapılan sektörlerde de karton köşe koruyucu kullanımı oldukça yaygındır. İmal ettikleri ürünlerin olumsuz koşullardan etkilenmesinin önüne geçmek için ürünleri kutu ile satışa sunan firmaların kutuların sağlıklı bir şekilde taşınması için koli köşe koruyucu kullanmaları önemlidir. Daha fazla üretim yapan fabrikalarda üretilen nesnelerin palet üzerine yerleştirilerek taşınması esnasında yine köşe koruyucu karton kullanmak gereklidir.

Karton köşe koruma materyalleri hasar riskini ortadan kaldırarak kutu ya da kolilerin güvenle taşınmasını ve nakliye edilebilmesini sağlar. Köşe kartonu ürünleri farklı ebatta kutular için farklı boyutları olan ürünlerdir. Adet bazlı satın alma gerçekleştirilebilir. Fazla sayıda karton köşe koruyucu temin edildiğinde ürün fiyatının daha ekonomik olması bütçeye katkı sağlar. 

İhtiyaç duyulabilecek her türlü eşya güvenlik malzemesi çeşitleri kolici abla web sitesinden güvenli alışveriş avantajı ile temin edilebilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.